Witamy

NA PORTALU ZACHODNIOPOMORSKIEGO ZWIĄZKU BRYDŻA SPORTOWEGO

Stowarzyszenia zarejestrowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem: 0000236241

3 lutego 1957r. rozegrano pierwszy oficjalny mecz brydżowy pomiędzy Słupskiem i Szczecinem. Zwyciężyli reprezentanci naszego miasta 80:30! Dalej wszystko potoczyło się lawinowo. 12 lutego 1957r. powołano Szczecińską Ligę Brydżową, która wchłonęła wszystkich twórców, entuzjastów i animatorów tej jeszcze elitarnej gry sportowej w naszym mieście. W maju 1957r. rozegrano dwa mecze pomiędzy drużynami “STER” Szczecin i najeżonym gwiazdami “ORBISEM” Sopot. Nasza drużyna posiłkując się tzw. “konwencją szczecińską” wyraźnie zdominowała “sopockich hotelarzy”. Dalsze losy szczecińskiego brydża można prześledzić w albumie “50 LAT Polskiego Związku Brydża Sportowego”. Jednak o wielu faktach skrywanych w archiwach domowych dowiadujemy się rzadko. Apelujemy do świadków tamtych czasów o dzielenie się wrażeniami, udostępnianie zachowanych zdjęć oraz dokumentacji imprez brydżowych.

Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.


W centralnej bazie Polskiego Związku Brydża Sportowego CEZAR zarejestrowanych jest blisko 300-stu członków wywodzących się z naszego regionu. Zachodniopomorskie środowisko brydżowe skupia 10 drużyn występujących w Lidze Okręgowej oraz 16 drużyn w III Lidze. Na szczeblu ogólnopolskim reprezentują nas 3 drużyny występujące w II Lidze oraz 1 drużyna w EKSTRAKLASIE. Prowadzimy cykl turniejów regionalnych pod nazwą GRAND PRIX POMORZA ZACHODNIEGO objętych patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Zachodniopomorski Związek Brydża Sportowego współpracuje z następującymi ośrodkami regionalnymi: Drawno, Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Miedzyzdroje, Police, Stargard, Szczecin, Szczecinek, Świdwin i Świnoujscie. Zamierzeniem Zarządu obecnej kadencji jest stworzenie regionalnej sieci internetowej, działajacej w ramach niniejszego portalu. Szczegółowych informacji prosimy szukać w licznych zakładkach naszego portalu. Polecamy gorąco nasze FORUM, które czeka na Państwa ciekawe artykuły i trafne uwagi.

Biuro

Wstęp

BIURO jest organem wykonawczym Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego. Działając zgodnie ze Statutem ZZBS wykonuje czynności powierzone przez Zarząd.

Biuro

Dyrektor Biura
XYZ

Biuro czynne od poniedziałku do czwartku
w godzinach: 9:30 – 14:00

Kontakt

ul. Dworcowa 19
70-206 Szczecin
Tel./fax: +48 XYZ
Email: zzbs@autograf.pl

Banki i Urzędy

KONTO: Alior Bank SA
59249000050000450075550482
KRS: 0000236241
NIP: 8522455502

Dane Statystyczne i Księgowe

297
Liczba członków Związku
14
Liczba sponsorów
15
Pozyskane środki
/tys. zł/
20
Zakupiony sprzęt
/tys. zł/

Zarząd

Wstęp

Walne Zgromadzenie Delegatów Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego na marcowym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym w 2017 r. wybrało nowy Zarząd Związku, na 4-letnią kadencję 2017-2021. Delegaci powierzyli obowiązki Prezesa Zarządu Mirosławowi Stelmaszykowi. W skład Zarządu weszli również: Paweł Stężała, Robert Cylwik, Andrzej JabłońskiGrzegorz Rybacki, Piotr Wilczok oraz Maciej Chrobot. Ustanowiono również Komisję Rewizyjną w składzie: Wojciech Morawski – Przewodniczący, Zygmunt Kondyjowski oraz Andrzej Gil – członkowie.

 

Zarząd

Mirosław Stelmaszyk

– lat 55, absolwent Politechniki Szczecińskiej. Członek PZBS od roku 2010, pierwsze kontakty z brydżem w roku 1982. Posiada uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Od roku 1992 pracuje w Szczecińskiej Energetyce Cieplnej, w której od roku 2008 jest również członkiem Rady Nadzorczej. W pracy w Zarządzie chce spopularyzować brydża przede wszystkim wśród młodzieży i propagować brydża pozytywnego, który łączy jego miłośników i dostarcza im radości z zabawy brydżem. Odpoczywać lubi wędrując z rodziną po górach, jeździć na nartach, wędkować lub czytać dobrą książkę.


Mirosław Stelmaszyk

Prezes Zarządu

Głos Prezesa

Serdecznie zapraszam do zadawania pytań wszystkich członków naszego Związku. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie, w terminie tak szybkim jak to będzie możliwe.

Uchwały Zarządu

W sposób usystematyzowany przedstawiamy wszystkie akty prawne powstałe w trakcie prac Zarządu ZZBS.

Komunikaty Zarządu

W tym miejscu przedstawiamy ważne komunikaty związane z organizacją prac Zarządu jak również bieżące sprawy naszych członków.

Członkowie Zarządu


Paweł Stężała

V-ce Prezes Zarządu

Paweł Stężała – z wykształcenia ekonomista, pedagog. Pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie z prof. Jackiem Batogiem współprowadzi sekcję brydżową. Były pracownik biura ZZBS, szkoleniowiec PZBS, sędzia regionalny. Hobby: sport, dziennikarstwo, film, muzyka, książka.

 


Robert Cylwik

V-ce Prezes Zarządu

Robert Cylwik – lat 51


Andrzej Jabłoński

V-ce Prezes Zarządu

Andrzej Jabłoński – lat 64.


Grzegorz Rybacki

V-ce Prezes Zarządu/Skarbnik

Grzegorz Rybacki – lat 54, absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Studia podyplomowe w zakresie psychologii zarządzania. Posiada uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz do zasiadania w Radach Nadzorczych. Wieloletni były Dyrektor jednego z Oddziałów Banku PKO BP w Szczecinie. W pracy w Zarządzie stawia na przejrzystość i transparentność finansów ZZBS oraz bieżące publikowanie sprawozdań finansowych na związkowym portalu. W wolnym czasie podróżuje oraz czyta literaturę faktu.


Piotr Wilczok

Członek Zarządu

Piotr Wilczok – lat 59


Maciej Chrobot

Członek Zarządu

Maciej Chrobot – lat 30. Z zawodu jestem księgowym, pracującym w międzynarodowej korporacji świadczącej szeroki zakres usług finansowo-audytorskich. Poza godzinami pracy moją pasją jest bieganie oraz tańce latynoamerykańskie. Do Moich zadań jako członka zarządu należy wspieranie rozwoju brydża młodzieżowego w regionie.

Przyjaciele Brydża

Wstęp

Tak postępuj z przyjaciólmi, aby nie stali się nieprzyjaciółmi, a z nieprzyjaciółmi tak, żeby jak najprędzej stali się tobie przyjaciółmi.

Kontakt

Redakcja Portalu

Serdecznie zapraszamy do przesyłania interesujących treści i załączników mogących wzbogacić nasz portal. Będziemy wdzięczni za autorskie artykuły i uwagi odnośnie kształtu naszego związkowego serwisu. Państwa aktywne uczestnictwo w wymianie informacji zmobilizuje nas do uruchomienia otwartego forum dyskusyjnego. Na razie ograniczymy się do komentowania dedykowanych artykułów, które znajdą Państwo w zakładce FORUM. Dla początkujących internautów zamieściliśmy tam artykuł “Instrukcja rejestracji i logowania”. Zachęcamy do jego przeczytania oraz śmiałości w poruszaniu się po związkowym serwisie.
Poniżej formularz kontaktowy.

Imię i nazwisko /wymagane/

Adres Email /wymagane/

Temat

Treść wiadomości

Załącznik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Login  Login

Zobacz więcej…
Zaloguj się

Web Design

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

OTP* XIV Polickie Impy (GPPZ#1)

4 Pory Roku w Lipianach – Zima 2018

X UZDROWISKOWY Kongres Brydżowy 2018

Turniej ANDRZEJKOWO-MIKOŁAJKOWY 2017

X Otwarty Turniej o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego

Narodowe Święto Niepodległości 2017

27. Memoriał Janiny Wielkoszewskiej

VI Mistrzostwa ZZBS Par Mikstowych Open 2017

OTP** 2. Puchar Starosty Koszalińskiego GPPZ#8

Trzydniówka z TRAMPEM 2017

List Otwarty kol. Aleksandra Żakowicza

I Regionalny Turniej DOŻYNKOWY 2017

Justyna Duszyńska II miejsce na podium Mistrzostw Europy Juniorek

Justyna Duszyńska w parze z Zofią Bałdysz zajęły II miejsce w 26. Mistrzostwa Europy Juniorów w Samorin na Słowacji /8-15 lipca br./. W imieniu Zarządu oraz całej społeczności brydżowej województwa zachodniopomorskiego dziękujemy za tydzień pełen emocji i finale II miejsce!  

Międzynarodowy Kongres Brydżowy Sława 2017

W tym roku w dniach 29 czerwca-8 lipca br.odbędzie się 60 już edycja Międzynarodowego Kongresu Brydżowego w Sławie. Z tej okazji zarówno w Turniejach Wczasowych jak i Kongresowych wszystkie osoby z miejsc 60-tych otrzymają upominki (nagrody niespodzianki, gadżety brydżowe lub bezpłatne startówki). W drugi piątek tj. 7 lipca na zakończenie Kongresu szykujemy "Brydżowisko" - czyli brydżowe ognisko z konkursami, śpiewami itp. W ostatnią sobotę odbędzie się już II mem. Jurka Rymwida, gdzie nagrody rzeczowe o wartości ponad 3 tys zł ufundowała rodzina. Będzie także turniej o Puchar Prezesa MKBS-Sława (29 czerwca br., godz. 19.00 - z gorącym poczęstunkiem) a także kolejny Turniej Pamięci Leszka Jaworskiego (6 lipca br., godz 15.00). W pierwszą sobotę tj. 1 lipca br o godz. 15.00 organizujemy kolejne Otwarte Mistrzostwa LZBS par mikstowych - mem pp Wachnowskich (pomysłodawców i organizatorów kongresów sławskich - w tym roku mija 60 lat!!!). Dodatkowa informacja - w trakcie tegorocznego kongresu trenować będzie u nas reprezentacja Polski U-15 oraz U-20 przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, dlatego też wszystkie zorganizowane grupy młodzieży brydżowej mogą w tym roku liczyć na ulgi przy wpisowym do turniejów. Ostatnia informacja, a raczej prośba do wszystkich brydżystów o nadsyłanie swoich prywatnych zdjęć, bo mamy w planie zrobić tzw. "Ściankę wspomnień" ze zdjęciami uczestników.

Porozumienie o współpracy z Gimnazjum Nr 3 w Policach

Zarząd Związku składa serdeczne podziękowania Kol. Zbigniewowi Nowakowi za kapitalny wkład w podpisanie ww. Porozumienia. Podpisanie było możliwe dzięki osobistym kontaktom Kol. Zbyszka z Dyrekcją Szkoły. Wyrażamy przekonanie, iż inne nasze ośrodki również wykażą się podobną inicjatywą. [masterslider id="76"]

VI Puchar Burmistrza Stepnicy GPPZ#5

X Mistrzostwa Polski Klubów Wojskowych Wojska Polskiego

OTP* V Puchar Prezydenta Miasta Koszalina

X Puchar Burmistrza Suchania GPPZ#6

OTP** V Memoriał Jana Chojankowskiego

OTP** XX Puchar Burmistrza Recza

XXXVII Mityng UZNAMSKI 2017

OTP* VII Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek GPPZ#3

Mistrzostwa ZZBS Par 2017

05 marca 2017 roku w gościnnej Floating Arenie rozegrano Finał Wojewódzki Mistrzostw Polski Par. Zwyciężyła para mikstowa Aneta Buze - Władysław Tomasiak. Serdeczne gratulacje!

ZZBS-TRZYNASTKA w II Lidze!

Gratulacje dla wszystkich zawodników za wygranie Zachodniopomorskiej III Ligi. Życzymy udanych występów w II Lidze :-)

Witamy w ekstraklasie ZOiM & FIORI Szczecin!

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników drużyny. Ekstraklasa znowu w Szczecinie .. już nie pamiętamy od kiedy :) Życzymy udanych występów w nadchodzącym sezonie.  

OTP* XIII Puchar Burmistrza Międzyzdrojów GPPZ#1

OTP** IX Memoriał Zygmunta Zygmańskiego

Włodzimierz Buze 1948-2017

sp

Z głębokim żalem zawiadamiamy że dnia 20.02.2017 odszedł od nas w wieku 69 lat śp. Włodzimierz Buze Ceremonia Pogrzebowa rozpocznie się dnia 28.02.2017 r. o godz. 13.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Warszawie przy ul.Piotra Wysockiego 8. Złożenie ciała do grobu odbędzie się o godz. 14:00 na Cmentarzu Brudnowskim (500 metrów od kościoła).

[sc_embed_player loops="true" fileurl="http://zzbs.pl/wp-content/uploads/2016/05/Pina-trailer-original-soundtrack-full-length.mp3"]

lm

Rodzina i znajomi

III Puchar Burmistrza Drawska Pom. 2015 GPPZ(#8)

III Turniej o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego
W pierwszą niedzielę czerwca rozegrano w ramach cyklu Grand Prix Pomorza Zachodniego 2015 turniej o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego. W miejskiej hali o miano najlepszych zmagało się 38 duetów. Po zażartej walce, która trwała dosłownie do ostatniego rozdania, pierwszej miejsce zajęli Andrzej Pożerski i Waldemar Wochna. Wprawdzie prowadzili przez długi czas, ale w samej końcówce dali się wyprzedzić duetowi ze Stargardu - Jerzemu Dziemidowiczowi i Stanisławowi Kamińskiemu. Emocji było co nie miara. Wokół stargardzian zebrał się tłumek kibiców, którzy czekali na rozstrzygnięcie ostatniego stołu. Opozycja trafiła się im mocna, bo tworzyli ją II-ligowcy z Połczyna Zdroju - Radosław Szymczak z Marcinem Wilińskim. Ci wprawdzie o podium się nawet nie otarli, ale pozbawili liderów zwycięstwa. Po skończonych zawodach ręce w geście zwycięstwa wznieśli więc Pożerski z Wochną. W przekroju całych zawodów - zasłużenie. Bo grali najrówniej. Na trzeciej lokacie uplasowali się dzięki dobremu finiszowi dwaj goleniowianie - Henryk Cieśla z Jerzym Świderskim. Słowa uznania należą się głównemu organizatorowi imprezy - Dionizemu Grząśce. Animator brydża w Drawsku zadbał o perfekcyjną organizację. Był darmowy poczęstunek, pyszny obiad w cenie niewyśrubowanego startowego, wreszcie atrakcyjne nagrody, które chwalili uczestnicy. Patronat nad imprezą sprawował burmistrz miasta Zbigniew Ptak. Ten - wprawdzie w ostatniej chwili, ale jednak - dotarł na imprezę, zapewniając, że dołoży wszelkich starań by w przyszłym roku brydżyści znowu zjechali do Drawska.
Trzymamy za słowo!
(ps)

III Mistrzostwa Polski Golfowo-Brydżowe – Binowo 2015

Golf plus brydż
Jerzy Dutczak i Włodzimierz Abkowicz zostali złotymi medalistami III Mistrzostw Polski Golfowo - Brydżowych, które odbyły się w pierwszym tygodniu czerwca na obiektach Binowo Park Golf Club. I o ile na polu golfowym niektóre pary okazały się trochę lepsze, to już przy brydżowym stoliku nie było mocnych na duet z Zachodniopomorskiego. W klasyfikacji łącznej Dutczak z Abkowiczem wyprzedzili Adama Guza z Wojciechem Koperskim oraz Andrzeja Olszewskiego z Ryszardem Tośkiem. Mistrzowie zwyciężyli w turnieju brydżowym z ponad 5-procentową przewagą nad drugimi w stawce - Jackiem Batogiem oraz Markiem Migaczem. Wysokie miejsce przy zielonym stoliku pozwoliło tym drugim nadrobić stratę i w punktacji łącznej wygrać rywalizację amatorów. - W przyszłym roku chcemy się spotkać w podobnym gronie - zapowiada Sławomir Piński, dyrektor Binowo Park Golf Club. - Zastanawiamy się nad zmianą formuły, dzięki czemu moglibyśmy jeszcze poprawić frekwencję mistrzowskich zawodów. Jednak w tego typu imprezach na pierwszy plan wysuwa się dobra zabawa i integracja różnych środowisk. A atmosfera tegorocznych zmagań była pierwszorzędna, co podkreślali niemal wszyscy uczestnicy golfowo-brydżowej rywalizacji. A co nie mniej istotne - dopisała pogoda.
Do zobaczenia za rok!
(ps)

XVIII Puchar Burmistrza Recza 2015 GPPZ(#5)

Brydżowe grillowanie w Reczu

Jerzy Kullass i Jan Chmielewski z koszalińskiego Klubu Brydżowego Kontra wygrali 18.turniej o puchar burmistrza Recza, który rozegrany został 1 maja w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu(M-GOKiS) w Reczu. Reczański turniej był równocześnie 5 eliminacją cyklu tegorocznych turniejów Grand Prix. Jak zwykle turniej został znakomicie zorganizowany, dzięki spiritus movens , czyli dobremu duchowi imprezy Tadeuszowi Janiakowi, przedsiębiorcy z Recza, znanego od lat popularyzatora tej dyscypliny sportu. Słowa podziękowania należą się niedawno wybranemu burmistrzowi Recza Wiesławowi Łońskiemu, przewodniczącemu rady miasta Piotrowi Pawłowskiemu oraz niezwykle sympatycznej pani dyrektor M-GOKi S Agnieszce Koźbiał. Stworzyli oni doskonałe warunki do gry w świetnie przygotowanej hali sportowej oraz zapewnili wraz z Tadeuszem Janiakiem nagrody rzeczowe dla najlepszych uczestników zawodów. Warto dodać, że autoserwis Tadeusza Janiaka ufundował dodatkowo specjalną nagrodę 200 euro dla zwycięskiej pary na cześć jedenastej rocznicy wstąpienia Polski 1 maja do Unii Europejskiej. Uczestnicy turnieju w przerwach zachwycali się grillowanymi przysmakami prosto z rożna, które serwowali po przystępnych cenach miejscowi gastronomicy. Chętni mieli też okazję uczestniczyć w biesiadzie, która została zorganizowana tuż po zakończeniu rozgrywek. Jeśli chodzi o wyniki sportowe turnieju, w którym uczestniczyło 54 par, to sporą niespodzianką stało się drugie miejsce pary ze Stargardu w składzie Edward Kaczmarek i Agata Pyclik – Chojenka, która pozostawiła za sobą wiele renomowanych par. Szczególnie gratulacje za wysokie miejsce należą się pani mecenas Pyclik – Chojence, która w tym turnieju pokazała wysoki kunszt brydżowy. Dodajmy jeszcze, ze 3 miejsce na turnieju w Reczu zdobyła para Józef Grewling i Zdzisław Romaniszyn z Rogoźna. (Dżoker)

XXXV Mityng Uznamski

Mityng Uznamski - Majówka w Świnoujściu
Już po raz 35. rozegrano w Świnoujściu Mityng Uznamski. Trzydniowe zawody zakończyły się triumfem gospodarzy. W punktacji długofalowej zwyciężyli bowiem zawodnicy miejscowej Floty - Cezary Jarmuł i Roman Chmielnicki. Jednak w najbardziej prestiżowych zawodach - sobotnim Memoriale Andrzeja Krajewskiego - najlepszymi okazali się przyjezdni - Marian Siwy z Nowogardu oraz Wojciech Waszkiewicz z Kamienia Pomorskiego.
W piątkowych zmaganiach na IMP-y wygrali Ryszard Gaca ze Stanisławem Kuleszą, zaś w niedzielnych teamach nie było mocnych na zespół Anety Buze-Jarmocik, która kapitanowała Franciszkowi Wojniłce, Krzysztofowi Stypule oraz Włodzimierzowi Buze.
Na niedzielnej uroczystości zakończenia gościli przedstawiciele miejskich władz, a podsumowanie zostało okraszone losowaniem fantów, co najbardziej ucieszyło najmłodszych (część zawodników przyjechała z dziećmi) oraz tych, którzy w poszczególnych turniejach zajmowali dalsze lokaty.
Co jeszcze? Pogoda dopisała, było słonecznie i stosunkowo ciepło. Przynajmniej za dnia. Główny organizator imprezy Maciej Keller uwijał się jak w ukropie by jubileuszowe zawody wypaliły, szczególny nacisk kładąc na sobotni wieczorek integracyjny, który przy gorących muzycznych rytmach trwał do północy. Nic dziwnego, że na niedzielny turniej teamów niektórym było bardzo trudno wstać :)
(ps)

V Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek 2015 GPPZ(#4)

Oblężenie Szczecinka.

Na doroczny turniej o Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek Pana Jerzego HARDIE-DOUGLAS'a przybyły chorągwie wielkopolskie, koszalińskie, szczecińskie i choszczeńskie oraz niezależni wojowie z Międzyzdrojów, Stargardu, Recza, Nowogardu i Świnoujścia. Bardzo liczny i silny oddział koszaliński poprowadzili do boju Panowie Andrzej Jabłoński i Jerzy Kullass.
Organizator jak również lokalni mecenasi przecierali oczy ze zdumienia na widok nadkompletu uczestników. Sale Centrum Konferencyjnego ZAMEK zapełniły 53 pary. Gospodarze nie byli jednak dla nich łaskawi.
Zawody uroczyście otworzył Pan Burmistrz w asyście Pana Longina Graczkowskiego.
Razem z Sędzią Głównym zawodów Panem Wacławem Stupnickim uruchomiliśmy turniej. Tym razem ustawiono 15-stolikowego Michella i 12-stolikowego Howella. W takim krajobrazie rozegrano 15 rund po dwa rozdania.
Z numerem 46 na koszulkach wystąpiła para mikstowa Anna Maduzia i Marcin Dobrowolski. Już w pierwszym rozdaniu pokazali, że dzisiaj żartów nie będzie. Padło na lokalną, zaprzyjaźnioną parę Jan Dębczak i Eugeniusz Meyer. W rozdaniu 15, w poszukiwaniu mini-maksa dostali klapsa na 4 pik z kontrą /500/. Na podstawie historii rozegranych rozdań można docenić ich równą grę. Taki styl charakteryzuje bardzo rutynowane pary. Przez cały turniej na ekranie ich wynik oscylował w granicach 61%. Drugie miejsce zajęli również miejscowi - mieszanka rutyny z młodością w osobach Pana Stefana Jadowskiego i utalentowanego juniora Adriana Górki. W końcówce chwile słabości przeżyli Boguś Drozd z wiecznie młodym Heniem Tyburczym. Nie pozwolili jednak wyrwać sobie podium. Czeka ich z pewnością dodatkowy trening kondycyjny przed kolejnymi zawodami. Na czwartym miejcu ... Redaktor Włodzimierz Abkowicz, któremu pomagał Rafał Kowalczyk. Na miejscu piątym para Pomorzanina Nowogard Panowie Marian Siwy i Roman Szlachetka.
Gratulacje dla zwycięzców. Pani Ani Maduzi życzymy samych sukcesów na egzaminach maturalnych. Organizatorzy pewnie rozważą możliwość powrotu do pięknej hali sportowej OSiR. Prawdopodobnie w przyszłym roku nawiedzą Szczecinek jeszcze liczniejsze zaciągi.
(lm)

Akademickie Mistrzostwa Województwa 2015

Szlemy i szlemiki
W sobotę, 18 kwietnia, w budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania rozegrano - po kilku latach przerwy - Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Brydżu Sportowym 2015. Wygrali gospodarze, reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego, dla których poszczególne turnieje wygrali pracownicy US - Jacek Batóg i Paweł Stężała oraz studenci - Wojciech Kaśków (Wydział Prawa i Administracji) i Marcin Dziembor (Wydział Filologiczny).
Pierwszy turniej rozegrano na IMP-y, w drugim rywalizowano na zapis maksymalny. W obu łącznie punktowało 18 par. Silną drużynę wystawił tym razem Uniwersytet Trzeciego Wieku, który od kilku lat regularnie współpracuje z uczelnianą sekcją Uniwersytetu Szczecińskiego. Dość powiedzieć, że duet Anna Kołłątaj - Piotr Kownacki po dwakroć stawał na podium. To głównie dzięki nim brydżowi seniorzy zajęli drugą lokatę.
Trzecie miejsce przypadło ekipie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, choć warto wspomnieć, że ta przystąpiła do zawodów w mocno okrojonym składzie. Może za rok "ZUT-owcy" bardziej się zmobilizują. Oby.
Tuż za podium uplasowała się Zachodniopomorska Szkoła Biznesu.
Dla drużyny Uniwersytetu Szczecińskiego była to próba generalna przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia w Wilkasach. O medale walczyć będą: Wojciech Kaśków, Sławomir Niajko, Radosław Maćczak, Jarosław Bakin, Marcin Dziembor, Wojciech Bondarewicz, Jacek Batóg i Paweł Stężała.
(ps)

XI Puchar Burmistrza Międzyzdrojów 2015 GPPZ(#3)

Ilość przeszła w jakość.
Już po raz 11-sty w pięknej scenerii Międzynarodowego Domu Kultury odbyły się regionalne zawody brydżowe. Do zdobycia był Puchar Burmistrza Międzyzdrojów Pana Leszka Dorosza. W roli gospodarza imprezy wystąpiła jak co roku Wiceburmistrz Pani Katarzyna Kuterba-Gnitecka. Stanisław Kulesza z Romanem Pawłowskim zamówili piękną pogodę, natomiast Kierownictwo MDK zadbało o bardzo dobre warunki techniczne. Stół uginał się pod ciężarem nagród.
Na komendę Sędziego Głównego Jerzego Świderskiego przystąpiono do gry. Z uwagi na obiecane "piękne okoliczności przyrody" umówilismy się na 15-sto rundowego "tasiemca" granego w dwóch sektorach. Wielu z nas miało zaplanowane popołudniowe spacery po plaży i nadmorskim deptaku.
Na boisku dominowali faworyci: Tadeusz Kaczanowski i Władysław Tomasiak. Na liczniku średni WK turnieju zatrzymał się na liczbie 5.3. Faworyci od startu utrzymywali znaczną przewagę nad resztą duetów. Przed ostatnią rundą, dystans do Adama Hintertana i Andrzeja Waszyńskiego skurczył się jednak na odleglość jednego maksa. Patrzyłem na twarz Władka Tomasiaka. Myślami był już pewnie w sąsiedztwie pucharu i markowego odkurzacza, a tu potrzeba było walczyć do końca. Pierwszy zapis na Jacka Batóga i Zbyszka Lasockiego oscylował w granicach średniej. W drugim za stosunkowo "prostą szóstką" wzięli z Tadeuszem ok. 75%. Adama z Andrzejem ograli Cezary Jarmuł z Romkiem Chmielnickim.
Gdy wszystko stało się jasne przystapiono do uroczystego nagradzania. Prezesowi ZZBS Panu Wincentemu Greli bardzo zgrabnie poszła wymiana uprzejmości i drobnych upominków z Panią Wiceburmistrz i Organizatorami.
Dla porządku nadmienię, że trzecie miejce zajęli Hanna Zembrzuska i Roman Gazduła. Na czwartym i piatym miejscu pokazało się młodsze pokolenie: Maciej Chrobot z Danielem Firą, Damian Ćwirko z Sławomirem Niajko.
Bardzo dużo czasu poświecono na promocję tej imprezy. Organizatorzy przygotowali 30 stołów do gry, z czego wykorzystano 23. Nawet taki malkontent jak Adam Hintertan "rozpłynął się" do mikrofonu. Nie szczędząc pochwał Organizatorom obiecał, że w roku przyszłym przyjedzie na pewno oraz namówi do gry nieobecne zawodniczki i zawodników.
Serdeczne podziękowania należą się Staszkowi Kuleszy.
Skorzystajmy w kolejnej XII edycji turnieju z osobistego zaproszenia Pani Wiceburmistrz.
(lm)

Zachodniopomorska III LIGA /2014-2015/

Trzecioligowcy po sezonie

Trzynastka i długo, długo nic...
Kolejny sezon 3 ligi za nami.
Zdecydowanie wygrała go ekipa Trzynastki Szczecin, która na tyle zdystansowała pozostałe zespoły, że przed ostatnią kolejką była już pewna awansu. Taką przewagę uzyskała... Gratulację więc tym większe należą się członkom drużyny: kapitan - Ewie Mikuckiej, Waldemarowi Mikuckiemu, Wojciechowi Jarząbkowi, Remigiuszowi Gralczykowi, Aleksandrowi Neimannowi, wreszcie Damianowi Ćwirce, który tuż przed rozpoczęciem sezonu wzmocnił swoją osobą team. Po prostu - byli najlepsi.
Za nimi uplasował się spadkowicz z II ligi - Pomorzanin Nowogard oraz Gustaw Securitas Szczecin, który po kiepskim początku sezonu z meczu na mecz grał lepiej i stopniowo piął się w górę tabeli, na finiszu docierając aż do podium.
Odnośnie spadkowiczów, to tych wyłonią dopiero baraże. Kto w nich ostatecznie wystąpi? To się dopiero okaże po zakończeniu rozgrywek na szczeblu centralnym. Jednego już znamy. Jest nim PKP Cargo Szczecin.
Na koniec sprawy organizacyjne.
Po raz pierwszy mecze rozgrywaliśmy w Goleniowie. Na ile przenosiny ze Stargardu okazały się opłacalne - niech ocenią sami brydżyści. Po raz pierwszy od wielu lat rywalizowaliśmy również na kartach powielanych, generowanych komputerowo. Także wprowadziliśmy testowo klasyfikację Butlera, co akurat zebrało wiele pozytywnych opinii. Wielce prawdopodobne, że w następnych rozgrywkach nowe rozwiązania będą nie tylko kontynuowane, ale też rozbudowywane o kolejne udogodnienia. O wszystkim jednak zadecyduje Zarząd ZZBS i - być może - sami zawodnicy. Czy granie w wymuszonej ciszy oraz sztywnych ramach czasowych im odpowiada (kilka kar się przez to posypało...), czy rozgrywanie trzech spotkań jednego dnia ma sens, wreszcie czy zjazdy dwudniowe się sprawdziły - to chyba podstawowe pytania, na które powinni sobie wszyscy odpowiedzieć. No i wreszcie to najważniejsze, na ile granie na powielanych kartach wpłynęło pozytywnie (lub nie) na poziom sportowy i organizacyjny trzeciej ligi.
Do przemyślenia.
(ps)