Regulamin
POSTANOWIENIA OGÓLNE
Organizatorem Mityngu BURSZTYNOWEGO jest Zachodniopomorski Związek Brydża Sportowego z siedzibą w Szczecinie przy ulicy Dworcowej 19.
Zawody mają charakter otwarty.
We wszystkich turniejach rozgrywanych w ramach Mityngu BURSZTYNOWEGO mają zastosowanie następujące postanowienia regulaminowe:
- w zawodach obowiązuje Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007, Polityka Systemowa oraz Regulamin Klasyfikacyjny PZBS;
- wprowadza się zakaz blefowania otwarciem niestandardowym lub silnym otwarciem sztucznym;
- karta konwencyjna jest zalecana do ochrony własnych dóbr;
- zgłoszenia do turniejów przyjmowane będą do 5 min. przed ich rozpoczęciem;
- obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu /w tym E-papierosów/ oraz spożywania napojów alkoholowych na sali gry;
- wszystkie sprawy sporne wynikłe w trakcie trwania Mityngu rozstrzyga Sędzia Główny.
TURNIEJ TEAMÓW
Mityngowy Turniej Teamów rozegrany zostanie wg następujących zasad:
- schemat zawodów: 7 rund x 4 rozdania – 6 rund swiss + 1 runda danish;
- rozstawień drużyn do pierwszej i kolejnych rund dokona sędzia zawodów;
- wyniki meczów w VP wyliczane będą wg ułamkowej skali 20:0;
- w przypadku nieparzystej liczby teamów sędzia może skorygować końcówkę rozstawienia tak, aby uniknąć powtórnego pauzowania przez ten sam team;
- teamy składają sie z 4-6 zawodników;
- podstawą do naliczenia PDF-ów będzie rozegranie przez zawodnika minimum 12 rozdań;
- w przypadku lokat dzielonych /1-2/ o wyższym miejscu teamu decyduje mniejszy sumaryczny wspólczynnik WK zawodników grających w ostatniej rundzie – gdy liczba ta jest równa o kolejności miejsc 1-2 decyduje losowanie.
PUNKTACJA DŁUGOFALOWA
1. Podczas Mityngu prowadzona będzie Indywidualna Punktacja Długofalowa /PDF/.
2. Do Punktacji Długofalowej zaliczają się trzy turnieje MITYNGOWE:
- I Mityngowy Turniej Par /cavendish uśredniony/ – 3×10 rozdań;
- II Mityngowy Turniej Par /max/ – OTP** BURSZTYNOWY – 5×10 rozdań;
- III Mityngowy Turniej Teamów – 7×4 rozdania.
3. W turniejach par liczba PDF za I miejsce równa jest liczbie startujących par z obniżką o 1 PDF dla kolejnych miejsc, aż do wyczerpania oraz premia za pięć pierwszych miejsc w liczbie: +5, +4, +3, +2, +1. W przypadku lokat dzielonych średnia sumy PDF przysługujących za te lokaty – z zaokrągleniem w górę do całego PDF’a.
4. W turnieju teamów liczba PDF’ów za pierwsze miejsce równa jest dwukrotnej liczbie startujących teamów z obniżką o 4 PDF’y za drugie miejsce, a o 2 PDF’y dla kolejnych miejsc, aż do wyczerpania oraz premia za pięć pierwszych miejsc w liczbie: +5, +4, +3, +2, +1. W przypadku lokat dzielonych średnia sumy PDF przysługujących za te lokaty – z zaokrągleniem w górę do całego PDF’a.
5. W przypadku lokat dzielonych w Punktacji Długofalowej Mityngu o wyższym miejscu decyduje:
- w pierwszej kolejności niższy współczynnik WK zawodnika;
- w drugiej kolejności mniejsza liczba posiadanych PKL-i wg CEZARA;
- w trzeciej kolejności losowanie.
Agenda
MIEJSCE ZAWODÓWHala Sportowa SZCZECIŃSKIEGO DOMU SPORTU ul. Wąska 16 71-415 Szczecin HARMONOGRAM25 września /piątek/ 17:30 – I Mityngowy Turniej Par IMP /cśr/ – 3×10 26 września /sobota/ 9:45 – Otwarcie Mityngu 10:00 – II Mityngowy Turniej Par OTP** BURSZTYNOWY – 5×10 27 września /niedziela/ 10:00 – III Mityngowy Turniej Teamów – 7×4 15:00 – Podsumowanie Mityngu i gloryfikacja zwycięzców OBSADA ORGANIZACYJNAWincenty Grela – Dyrektor Mityngu – tel.: 602 292 627 Grzegorz Rybacki – tel.: 517 911 195 OBSADA SĘDZIOWSKAStanisław Kietrys – tel.: 695 480 747 Lech Mokrzycki – tel.: 794 212 555 Paweł Stężała – tel.: 606 410 420 |
OPŁATYNORMALNE Turniej Par IMP /cśr/ – 40 zł + 5 zł* Turniej OTP** BURSZTYNOWY – 55 zł + 5 zł* Turniej Teamów – 40 zł + 5 zł* CZŁONKOWIE PZBS Turniej Par IMP /cśr/ – 35 zł + 5 zł* Turniej OTP** BURSZTYNOWY – 50 zł + 5 zł* Turniej Teamów – 35 zł + 5 zł* ULGOWE Turniej Par IMP /cśr/ – 30 zł + 5 zł* Turniej OTP** BURSZTYNOWY – 40 zł + 5 zł* Turniej Teamów – 30 zł + 5 zł* Młodzież szkolna – wszystkie turnieje 5 zł + 5 zł* Uprawnieni do ulg są członkowie PZBS:
oraz
ZAKWATEROWANIEDOM SPORTU, ul. Unisławy 29, tel.: +48 91 422 28 56 /zakwaterowanie we własnym zakresie/
|
Nagrody
PIENIĘŻNE
I Mityngowy Turniej Par /cavendish/
50% Funduszu Wpisowego
II Mityngowy Turniej Par /max/ OTP** BURSZTYNOWY
- I miejsce: 1.000 zł
- II miejsce: 800 zł
- III miejsce: 600 zl
- IV miejsce: 500 zł
- V miejsce: 400 zł
- VI miejsce: 300 zł
- VII miejsce: 300 zł
- MIKST: 200 zł
- WK do 1,5 150 zł
III Mityngowy Turniej Teamów
50% Funduszu Wpisowego
Klasyfikacja Długofalowa Mityngu
- I miejsce: 600 zł
- II miejsce: 500 zł
- III miejsce: 400 zl
- IV miejsce: 300 zł
- V miejsce: 250 zł
- VI miejsce: 200 zł
- Kobieca: 150 zł
- Nestor: 150 zł
- Junior: 150 zł
- WK do 1,5: 150 zł
Fundusz nagród wynosi min. 15 000 zł.
RZECZOWE
- Puchary dla zwycięzców poszczególnych turniejów
- Upominki rzeczowe w formie kart podarunkowych
- Upominki losowe na zakończenie Mityngu dla zawodników
biorących udział w ceremonii wręczenia nagród
Historia
ZWYCIĘZCY Turnieju BURSZTYNOWEGO
- 2015 Artur Pomarański – Zbigniew Sawicki
- 2014 Piotr Klimacki – Ryszard Sakowicz
- 2013 Tadeusz Kaczanowski – Kazimierz Omernik
- 2012 Andrzej Jeleniewski – Tadeusz Kaczanowski
- 2011 Kazimierz Jordan – Paweł Stężała
- 2010 Piotr Klimacki – Ryszard Sakowicz
- 2009 Piotr Klimacki – Ryszard Sakowicz
- 2008 Andrzej Jeleniewski – Jarosław Wachnowski
- 2007 Andrzej Jeleniewski – Jarosław Wachnowski
- 2006 Przemysław Janiszewski – Władysław Tomasiak
- 2005 Mieczysław Rogowski – Roman Szlachetka
- 2004 Małgorzata Pasternak – Konrad Araszkiewicz
- 2003 Adam Kozłowski – Paweł Siwiński
- 2002 Eugeniusz Lewandowski – Marek Zaborowski
- 2001 Małgorzata Pasternak – Konrad Araszkiewicz
- 2000 Janusz Włodowski – Henryk Tyburczy
- 1999 Hanna Zembrzuska – Zbigniew Lasocki
- 1998 Hanna Zembrzuska – Zbigniew Lasocki
- 1997 Krzysztof Kluf – Andrzej Przybylski
- 1996 Tadeusz Kaczanowski – Piotr Klimacki
- 1995 Piotr Wasylko – Paweł Woźnicki
- 1994 Jerzy Sadowski – Marian Skwirczyński
- 1993 Tadeusz Kaczanowski – Piotr Klimacki
- 1992 Jerzy Bałuka – Eugeniusz Lewandowski
- 1991 Andrzej Choniawko – Andrzej Jeleniewski
- 1990 Aleksander Nowakowski – Jarosław Wachnowski
- 1989 Bogusław Buzarewicz – Cezary Szadkowski
- 1988 Piotr Downar – Marek Sługocki
- 1987 Jerzy Razik – Władysław Tomasiak
- 1986 Andrzej Górski – Ryszard Włochal
- 1985 Eugeniusz Roman – Edward Stankiewicz
- 1984 Włodzimierz Bielecki – Marian Mokrzyc
- 1983 Adolf Bogusz – Wojciech Olański
- 1982 Edward Niewierowski – Jerzy Palusiński
- 1981 Jerzy Bałuka – Mirosław Wójcik
- 1980 Edward Niewierowski – Jerzy Palusiński
- 1979 Stanisław Kulesza – Jerzy Małolepszy
- 1978 Andrzej Górski – Czasław Osmólski
- 1977 Roman Budzik – Cezary Czadkowski
- 1976 Witold Miłoszewski – Jarosław Wachnowski
- 1975 Stanisław Pochwatka – Andrzej Przybyłko
- 1974 Marian Chmura – Jerzy Półchłopek
- 1973 Andrzej Kulikow – Jerzy Pisarek
- 1972 Wojciech Nowak – Henryk Wolny
- 1971 Henryk Brzozowski – Zbigniew Waloszek
- 1970 Janusz Przybyszewski – Ryszard Włochal
- 1969 Andrzej Milde – Krzysztof Puciatycki
- 1968 Marian Klimczak – Czesław Osmólski
- 1967 Krzysztof Stypuła – Bogusław Szreder
- 1966 Józef Ludwiczak – Janusz Łunis
- 1965 Edward Banasiński – Jerzy Jeske
- 1964 Tadeusz Galica – Andrzrej Kiwierski
- 1963 Czesław Osmólski – Marek Zaborowski
- 1962 Ireneusz Frycz – Marian Gostomczyk
- 1961 Edward Banasiński – Jacek Nierzychowski
- 1960 Romuald Siemaszko – Jan Szwed
- 1959 Roman Bresiński – Wojciech Cywiński
Wyniki
25 września | Turniej Par IMP /cśr/ |
26 września | OTP** Bursztynowy |
27 września | Turniej TEAMÓW |
|